Bezpłatne badania mammograficzne

Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 7  listopada 2018 r. w godz. 09:00 – 17:00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rutce-Tartak, ul. Szkolna 1.

 

W związku z ogólnopolskim Programem  Profilaktyki  Raka  Piersi realizowanym przez Narodowy  Fundusz  Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Rutki-Tartak  i  okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat (Panie nie objęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie, koszt badania 80 zł.).

 

Szanowna Pani,

Czy pamięta Pani o zbliżającym się terminie swojej mammografii? My pamiętamy i serdecznie Panią zapraszamy do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

MAMMOGRAFIA jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie czułość mammografii jest najwyższa. Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku codziennych obowiązków mogła Pani zapomnieć o tym, żeby zadbać o siebie.

Zapewne pomyślała Pani teraz, że na głowie ma Pani ważniejsze, pilniejsze sprawy i na badanie jeszcze przyjdzie czas. Zapewne tak, ale czy jakakolwiek sprawa jest ważniejsza od własnego zdrowia i życia? Prawdopodobnie jest Pani mamą, a może nawet babcią, a wiec osobą bardzo ważną w życiu swoich dzieci i wnuków. Proszę wiec pozwolić swoim najbliższym i najukochańszym jak najdłużej cieszyć się swoja obecnością.

Proszę nie dopuścić, żeby z powodu spraw pozornie ważnych zaniedbań najważniejsze – swoje ZDROWIE lub ŻYCIE. Zachęcamy do tego, aby poświęcić krótka chwile i skorzystać z możliwości, które daje Pani Program Profilaktyki Raka Piersi i wykonać bezpłatna mammografie. Jeśli nawet w trakcie badania mammograficznego okaże się, że w Pani piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, to z doświadczenia wiemy, że im jest ona mniejsza tym łatwiejsza do wyleczenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej mammografii, która w naszej placówce wykonywana jest metoda cyfrowa.

Z poważaniem

dr n.med. Katarzyna Borowska – Matwiejczuk

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badan mammograficznych mogą zarejestrować się:

Telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 676 13 22,

lub na stronie:    www.wirtusplus.pl

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.