Poznaj Swój Las

„Poznaj Swój Las” to projekt Lasów Państwowych który pozwala cieszyć się odkrywaniem tajemnic lasu i dostrzegać jego wartości.

Projekt utworzyło 11 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku położonych na terenie województwa podlaskiego: Bielsk, Nurzec, Białowieża, Waliły, Rajgród, Knyszyn, Łomża, Nowogród, Augustów, Szczebra, Suwałki oraz RDLP w Białymstoku.

Partnerami Projektu są Gminy Grajewo, Gródek, Kleszczele, Rutka Tartak oraz Fundacja Sport i Przyroda Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Biegu na Orientację Leśników.

Projekt w całości sfinansowały Lasy Państwowe realizując założenia kampanii promocyjnej pod nazwą Lasy Państwowe – Zapraszamy. Projekt wpisuje się w koncepcję Zielonego Punktu Kontrolnego, realizowaną na terenie całej Polski.

Zrównoważona gospodarka leśna, las, mapa, stałe punkty kontrolne, orienteering, natura, przygoda, rekreacja, edukacja, zdrowie, pozytywne emocje, przygoda – to słowa kluczowe projektu.

Na terenie Nadleśnictwa Suwałki w granicach Gminy Rutka-Tartak biegi orientacyjne można rozpocząć w Rutce-Tartak przy stadionie (ul. Leśna). Tam znajduje się tablica informacyjna, która wyznacza punkt startowy. Najbliższy parking samochodowy znajduje się przy kościele (ul. Suwalska i ul. 3 Maja).

Więcej informacji oraz bazę map całego projektu znajdziesz tu. 

Mapy można otrzymać w Urzędzie Gminy pokój nr 7 w godzinach pracy urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Lub pobrać z załączonych poniżej plików.

 

 

Dokumenty do pobrania: