Aktualności

Szkolenia informacyjne „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”

Biuro Wsparcia Inwestycyjnego
Podlaskiego Oddziału Regionalnego
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

w Białymstoku

 

zaprasza na bezpłatne szkolenia informacyjne wnioskodawców Poddziałania 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof

Więcej “Szkolenia informacyjne „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej””

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 9  listopada 2018 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, po której wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystym przemarszu ulicami Rutki-Tartak. W trakcie przemarszu Pan Wójt Piotr Sinkiewicz wraz dyrektorką Szkoły podstawowej Panią Bernadettą Leszczyńską oraz przedstawiciele rady rodziców, złożyli kwiaty pod krzyżem przy ul. 3 Maja. Więcej “Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników szkoleń

Gmina Rutka-Tartak wraz z Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Rutce-Tartak – realizatorem projektu, zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu pn. „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowanego w ramach:

Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa

Działania 3. 1: „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”

Gmina Rutka-Tartak pozyskała grant w wysokości 106 400,00 zł na przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń komputerowych dla 190 mieszkańców gminy oraz zakup 11 laptopów i wózka na laptopy, wykorzystywanych podczas realizacji szkoleń.

Szkolenia przeprowadzone zostaną w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rutce-Tartak, ul. Szkolna 12, 16-406 Rutka-Tartak w terminie od 01.12.2018 r. do 30.06.2019 r., w 19 dziesięcioosobowych grupach w wymiarze 12 godzin na jedno szkolenie. Więcej “Ogłoszenie o rekrutacji uczestników szkoleń”

Bezpłatne badania mammograficzne

Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 7  listopada 2018 r. w godz. 09:00 – 17:00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rutce-Tartak, ul. Szkolna 1.

 

W związku z ogólnopolskim Programem  Profilaktyki  Raka  Piersi realizowanym przez Narodowy  Fundusz  Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Rutki-Tartak  i  okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat (Panie nie objęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie, koszt badania 80 zł.). Więcej “Bezpłatne badania mammograficzne”

Do góry