Aktualności

Rozkład jazdy autobusów szkolnych – UWAGA ZMIANY z 30.08.2019

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 autobusy będą jeździły zgodnie z rozkładem obowiązującym w II semestrze 2018/2019. Pełen rozkład do pobrania poniżej, w części Dokumenty do pobrania.

Uwaga !  Nastąpiła zmiana rozkładu jazdy autobusów – kursy popołudniowe. Odjazd ostatnich autobusów rozpocznie się o 15:50, a nie o 15:05. W związku z tym przesunięciu uległy wszystkie kursy po godzinie 15:00.

Nowy rozkład z naniesionymi zmianami, dostępny do pobrania poniżej.

Więcej “Rozkład jazdy autobusów szkolnych – UWAGA ZMIANY z 30.08.2019”

Program “Agroenergia”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

Dofinansowanie można dostać między innymi na  budowę instalacji fotowoltaicznych (instalacje wytwarzające prąd).

Dofinansowanie można dostać  w formie:

  • pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych,
  • dotacji do 40% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 800 tys. zł.

Więcej “Program “Agroenergia””

Wnioski o szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk

Wójt Gminy Rutka-Tartak informuje, że w związku ze stwierdzeniem przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach wystąpienia suszy rolniczej na niektórych obszarach naszej gminy, rolnicy, których uprawy uległy uszkodzeniu mogą składać wnioski o oszacowanie szkód. Na podstawie wniosków, Komisja przeprowadzi lustrację upraw w poszczególnych gospodarstwach, w celu stwierdzenia faktycznego zakresu szkód  nie później niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji. Więcej “Wnioski o szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk”

Do góry