Cyberbezpieczeństwo

Internet jest dziś naturalnym środowiskiem dorastania i codziennego funkcjonowania. Nasze urządzenia przechowują olbrzymią ilość wrażliwych informacji, takich jak dokumenty finansowe, zdjęcia, adresy email czy nawet dane medyczne, a popularne serwisy społecznościowe są nie tylko skarbnicą wiedzy na nasz temat, ale i bazą zaufanych kontaktów. Warto zadbać o to, abyśmy zarówno my – dorośli, jak i nasze dzieci były w tym środowisku bezpieczne i chronione przed zagrożeniami. 

Aby w bezpieczny sposób korzystać z dostępnych współcześnie narzędzi musimy budować świadomość i kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W Internecie jest mnóstwo miejsc w których znajdziemy informacje na temat cyberbezpieczeństwa. Szczególnie polecamy materiały opracowane w Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Czasami warto poświęcić chwilę i zamiast przeglądać wpisy w mediach społecznościowych obejrzeć krótki film lub przeczytać broszurę dotyczącą bezpieczeństwa nas i naszych dzieci w sieci. Serdecznie do tego zachęcamy.