II Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych “Rodzinne Kolędowanie”

2 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rutce-Tartak odbył się II Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych “Rodzinne Kolędowanie”.

Koncert rozpoczął uroczyście Pan Wójt Piotr Sinkiewicz, podkreślił funkcję rodziny w społeczeństwie oraz zasadność kultywowania i pielęgnowania naszych tradycji i zwyczajów. Odbyły się występy uczestników koncertu, w kolejności:

 1. Grupa teatralna Zamaniony z GOK w Krzywem ,
 2. Zespół „Muzyczne Echo” ze Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak,
 3. rodzina Oszkinis ,
 4. Pani Anna Kilon,
 5. rodzina Anzulewiczów i Szyszko,
 6. rodzina Dorochowicz i Sowulów,
 7. rodzina Obuchowskich,
 8. rodzina Brzozowskich,
 9. rodzina Andruszkiewiczów, ,
 10. Chóru Kameralnego Filar z Suwałk,
 11. Zespołu „Szeszupiaki”,
 12. rodzina Zarachowicz,
 13. rodzina Majewskich,
 14. pracownicy Urzędu Gminy w Rutce-Tartak.

Wszystkie grupy śpiewające otrzymały podziękowania oraz upominki – bombki wykonane ręcznie ze stroikiem świątecznym i napisem „Rodzinne Kolędowanie 2019”, a najmłodsi uczestnicy zostali uczęstowani cukierkami.  Biorąc pod uwagę to, że nie był to konkurs , refreny kolęd i popularne kolędy były śpiewane przez wszystkich uczestników. Wykonano zdjęcia, które umieszczono na stronie internetowej w celach promocyjnych.

II koncert  przyciągnął uczestników z poza gminy Rutka-Tartak. Panowała rodzinna atmosfera, przybyło około 90 osób, wszyscy uczestnicy byli pogodni, uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do naszego przedsięwzięcia. Po występach zostały podane ciasta i napoje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tego spotkania i mamy nadzieję że spotkanie w takich okolicznościach powtórzymy już za rok.