Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

Herb Gminy Rutka-Tartak. Na żółtym tle dwa zielone świerki przecięte niebieskimi wstęgami. W tle krzyż na postumencie. Pod spodem czerwone cyfry - 1874.Dnia 15 listopada 2022 roku w Urzędzie Gminy Rutka-Tartak odbyła się uroczystość jubileuszu  60-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego. Państwo Wanda i Antoni Jasionowscy przeżyli ze sobą 54 lata zaś Państwo Danuta i Bolesław Grajżul 61 lat. Z tej okazji Wójt Gminy Rutka-Tartak Piotr Sinkiewicz dokonał aktu uhonorowania par małżeńskich medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wójt życzył jubilatom kolejnych długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych dyplomów, bukietów kwiatów i symbolicznego poczęstunku.

Wszystkim parom małżeńskim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i radości, aby dalej trzymali tę miłość w rękach i nieśli ją przez całe życie.