Konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Podlaskiego 2022”

Samorząd Województwa Podlaskiego przystąpił do organizacji Wojewódzkiego Konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Podlaskiego 2022”. który zostanie przeprowadzony podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich 14 sierpnia 2022 roku w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.
Konkurs skierowany jest do społeczności lokalnych gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu województwa podlaskiego. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu wieńca dożynkowego, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji poszczególnych subregionów i małych ojczyzn. Wieńce będą oceniane przez komisję konkursową w dwóch kategoriach: tradycyjny wieniec dożynkowy oraz współczesny wieniec dożynkowy.
Zwycięski wieniec w kategorii : tradycyjny wieniec dożynkowy będzie reprezentował Województwo Podlaskie podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich organizowanych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
W załączeniu przekazujemy Regulamin, w którym znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje o konkursie. Wieniec dożynkowy do konkursu zgłasza gmina wiejska lub miejsko-wiejska z terenu województwa podlaskiego. W celu zgłoszenia się do konkursu prosimy o kontakt z Panią Martą Jurewicz, pokój nr 8 Urzędu Gminy Rutka-Tartak, tel.: 87/568-72-56 wew. 40.

Dokumenty do pobrania: