Zgłaszanie potrzeb w zakresie usług telekomunikacyjnych

W związku ze zgłaszaniem do Urzędu Gminy problemów z dostępem do dobrej jakości sygnału sieci komórkowych informujemy, że Urząd Komunikacji Elektronicznej posiada narzędzie pozwalające na zgłoszenie potrzeb w tym zakresie dla dowolnej lokalizacji.

Na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ znajduje się mapa na której można zgłosić zapotrzebowanie na następujące usługi: 

  • internet
  • telefon
  • telewizja
  • hot-spot

Narzędzie zgłaszania popytu umożliwia wskazanie lokalizacji, w której konsument chciałby uzyskać dostęp do określonej usługi o wskazanych parametrach.
Aby zgłosić popyt należy wskazać na mapie interesujący adres oraz użyć przycisku „Zgłoś adres i popyt” lub „Zgłoś adres i popyt w miejscu kliknięcia”. Po otwarciu formularza zgłoszenia należy uzupełnić wszystkie pola obowiązkowe dotyczące adresu oraz zapotrzebowania na usługę. Zgłoszenie należy zatwierdzić klikając przycisk „Zgłoś popyt”.

Zgłoszenie popytu nie gwarantuje realizacji inwestycji, ale ma charakter informacyjny dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych potencjalnie zainteresowanych świadczeniem usług pod wskazanym punktem adresowym.