Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej w Rutce-Tartak

30 września obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD), #ESSD2022 czyli dzień aktywności ruchowej w naszej szkole. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W poprzedniej edycji ESSD wzięło udział blisko 2 mln uczniów z 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

Koordynatorem inicjatywy w Polsce jest Fundacja V4Sport, promująca aktywność fizyczną, która ma bezpośredni wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a także lepszą jakość życia całego społeczeństwa.

W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem „Ruchowy Plan Lekcji”, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy, dostarczająca nauczycielom narzędzi, a dzieciom okazji do ruchu. Oprócz zajęć lekcyjnych, gdzie była wdrożona tematyka aktywności fizycznej oraz materiały udostępnione przez #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe na hali sportowej. Były wyścigi rzędów, stacje z różnorodnymi zadaniami ruchowymi, taniec integracyjny- Belgijka, zabawy z chustą animacyjną. Uczniowie poczuli jak dobry wpływ ma ruch na poprawę ich samopoczucia oraz docenili, że zarówno „mały” jak i „duży” mogą świetnie ze sobą współpracować w pokonywaniu zadań ruchowych. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wpisujemy Europejski Dzień Sportu Szkolnego w cykliczną imprezę do kalendarza szkolnego.

Dzięki naszemu partnerowi dostarczającemu zdrowe soki oraz świeże warzywa i owoce dziewczęta w tym dniu nie zapomniały o naszych szkolnych chłopakach i przy okazji ich święta wręczyli im mały upominek. Z uśmiechem na twarzy zakończyliśmy dzień pełen wrażeń.

 

 

Dokumenty do pobrania:

  • mp4 EDSportu
    Wielkość pliku: 47 MB Pobrania: 161